Sierpień

ROŚLINY

Przycinanie
■ po raz ostatni przed jesienią przycinamy i nadajemy pożądany kształt krzewom wiecznie zielonego bukszpanu oraz podobnym roślinom o liściach zimozielonych. Zabieg można wykonać jeszcze początkiem września, ale nie później, aby nowe przyrosty zdążyły zdrewnieć i nie uszkodziły ich zimowe mrozy.
■ jeżeli tego wymagają to możemy teraz pod koniec lata przyciąć pędy brzóz, kasztanowców, orzecha włoskiego, klonów i wiązów. Drzewa te szykują się do spoczynku i ich soki płyną już bardzo wolno, więc jest to najlepszy termin do cięcia. Większość drzew liściastych zrzucających liście na zimę tnie się około lutego, kiedy miną już wielkie mrozy a wegetacja się jeszcze nie zacznie, ale w/w gatunki bardzo wcześnie puszczają soki i cięcie mogłoby przyczynić się do chorób grzybowych.

Byliny
■ wycinamy przekwitnięte kwiatostany bylin, aby nie szpeciły roślin i ich nie osłabiały. Pozwoli to też na szybsze rozwinięcie się pozostałych i nowych pędów z kwiatami.
■ byliny, które już skończyły kwitnienie, możemy podzielić lub przesadzić.
■ cebule lilii białej już w sierpniu można wykopać i przesadzić w nowe miejsce. Robimy to raz na 2-3 lata. Sadzimy do wilgotnej lekko kwaśnej ziemi przykrywając 5 centymetrową warstwą ziemi. Reszta lilii uprawiana w ogrodach poczeka na przesadzanie do połowy września.
■ sadzimy cebule zimowita i krokusów jesiennych, które zakwitną już po około miesiącu.

Trawnik
■ jeszcze można posiać nowy trawnik, bądź uzupełnić jego braki w murawie.
■ jeżeli wystąpi okres suszy to kosimy trawnik nieco wyżej niż zwykle i obficie podlewamy.

Nawożenie 
■ do końca lipca możemy dostarczać roślinom azotu, po tym terminie należy go ograniczyć (rośliny jednoroczne) lub wyeliminować (rośliny wieloletnie zimujące na zewnątrz) i stosować nawozy jesienne.
■ dostarczenie roślinom dodatkowych porcji składników pokarmowych zapewni lepszy wzrost roślinom, z których otrzymamy plony.

Nawóz do truskawek – nawozimy maliny, jabłonie, brzoskwinie, morele, śliwy, grusze jak i inne rośliny owocujące późnym latem.
Nawóz do warzyw – nawozimy pomidory, ogórki, paprykę, kapustę, marchew i wszystkie inne warzywa uprawiane w ogródkach warzywnych.
Nawóz do róż i innych kwiatów ogrodowych – kompleksowy i zbilansowany nawóz do róż oraz innych kwiatów ogrodowych takich jak astry, dalie, pacioreczniki, mieczyki, piwonie zapewniający im prawidłowe odżywianie, długie, obfite kwitnienie i dużą trwałość kwiatów.
Nawóz do rhododendronów, azalii, hortensji i borówek – specjalistyczny nawóz do zasilania roślin kwasolubnych wymagających niskiego ph gleby, takich jak rododendrony, azalie, hortensje, wrzosy, wrzośce czy borówki.
Nawóz do trawników – nawóz do wspomagania wzrostu i pielęgnacji trawników.
Nawóz do iglaków – nawóz zawierający dobrane w optymalnych proporcjach makro i mikroelementy niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju iglaków, ale nie tylko. Polecamy stosowanie tego nawozu również do liściastych drzew i krzewów ozdobnych, a w połowie zalecanej dawki do iglaków.

668 588 184

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!