Lipiec

ROŚLINY

 

Prace pielęgnacyjne
■ na rabatach warto spulchniać co jakiś czas glebę, aby zapobiec zbiciu i późniejszym pękaniu zbyt suchej ziemi, co w konsekwencji może uszkadzać korzenie. Zabieg pozwala poprawić strukturę gleby, jej wilgotność i polepszyć dostęp powietrza.
■ regularnie oglądamy rośliny pod kątem szkodników i chorób. Szkodniki takie jak mszyce mogą dodatkowo przenosić choroby wirusowe.
■ niektóre byliny kwitnąc wytwarzają wysokie kwiatostany, którym warto zapewnić odpowiednie podpory, aby nie przewróciły się i nie złamały. Są to m.in. Ostróżki, dalie, rudbekie. Także inne rośliny jak róże, uginające się pod ciężarem kwiatów, czy winorośl potrzebują zbudowania podpór, na których mogą się oprzeć.

Trawnik
■ pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu trawnika w czasie suszy. Podlewanie najlepiej wykonać rano lub wieczorem (przy problemach z chorobami grzybowymi lepiej zrobić to rano) i trzymać się zasady lepiej podlewać rzadziej i obficie, niż często i słabo.
■ aby utrzymać piękną jednolitą nawierzchnie murawy należy ją regularnie odchwaszczać. Nasz trawnik to rośliny jednoliścienne natomiast chwasty w nim rosnące to rośliny dwuliścienne m.in. Kończyna, mniszek, babka, podbiał. Wyrywanie chwastów można wykonywać ręcznie, ale dotyczy to małych trawników lub niewielkiej liczby chwastów, bo jest to czynność pracochłonna. Natomiast przy dużych powierzchniach i dużej ilości chwastów lepiej użyć środków chemicznych, które po zastosowaniu niszczą tylko rośliny dwuliścienne.
■ odpowiednie nawożenie trawnika jest ważne, aby ograniczyć rozwój chwastów. Gdy trawa nie jest odpowiednio silna to przegrywa konkurencyjną walkę z szybciej rosnącymi chwastami.

Przycinanie
■ w ciągu całego sezonu należy wycinać pędy roślin, które uschły lub są zaatakowane przez choroby, bądź też po prostu przeszkadzają.

Nawożenie 
■ dostarczenie roślinom dodatkowych porcji składników pokarmowych zapewni lepszy wzrost roślinom, kiedy tworzą się zawiązki kwiatów i inne części roślin, z których otrzymamy plony.

Nawóz do warzyw – nawozimy pomidory, ogórki, paprykę, kapustę, marchew i wszystkie inne warzywa uprawiane w ogródkach warzywnych.
Nawóz do truskawek – nawozimy poziomki, maliny, agrest, jabłonie, brzoskwinie, morele, śliwy, grusze jak i inne rośliny owocujące.
Nawóz do róż i innych kwiatów ogrodowych – kompleksowy i zbilansowany nawóz do róż oraz innych kwiatów ogrodowych takich jak astry, dalie, pacioreczniki, mieczyki, piwonie zapewniający im prawidłowe odżywianie, długie, obfite kwitnienie i dużą trwałość kwiatów.
Nawóz do rhododendronów, azalii, hortensji i borówek – specjalistyczny nawóz do zasilania roślin kwasolubnych wymagających niskiego ph gleby, takich jak rododendrony, azalie, hortensje, wrzosy, wrzośce czy borówki.
Nawóz do trawników – nawóz do wspomagania wzrostu i pielęgnacji trawników.
Nawóz do iglaków – nawóz zawierający dobrane w optymalnych proporcjach makro i mikroelementy niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju iglaków, ale nie tylko. Polecamy stosowanie tego nawozu również do liściastych drzew i krzewów ozdobnych, a w połowie zalecanej dawki do iglaków.

668 588 184

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!